İptal ve İadeler

İptal ve İade politikası

Cayma Hakkı Nedir? Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinde, tüketiciler için Mesafeli Sözleşme’den cayma hakkı tanımlanmıştır. Yönetmelik hükümlerine uygun şekilde hazırlanan Mesafeli Satış Sözleşmesi, internet sitesi üzerinden yapılan satışlarda satıcı ve tüketici arasında imzalanır. Mesafeli Sözleşme’nin amacı, tüketicinin alışveriş esnasında ya da sonrasında yaşayabileceği olumsuz durumların önüne geçmektir. 

 Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine göre tüketici teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. 

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinin 15. Maddesinde cayma hakkının geçerli olmadığı durumlar da tanımlanmıştır. Yönetmeliğin 15. Maddesinde cayma hakkı için istisnai durumlar belirtilmiştir: Bu doğrultuda gıda, çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünlerin teslimine ilişkin sözleşmelerde tek kullanımlık ürünlerin tesliminde cayma hakkı kullanılamaz.

 Malakanpeynircilik.com'dan yapmış olduğunuz alışverişler; ısı yalıtımlı, buz akülü, darbelere karşı dayanıklı özel kutularla paketlenir ve istediğiniz adrese teslim edilir. 

HANGİ ÜRÜNLERİ İADE EDEMİYORUM

Tek kullanımlık ürünler ile hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmez.
Çabuk bozulabilir gıda ürünleri Süt ürünleri, et, meyve ve sebze gibi..(Teslim aldığınızda ürün bozuk yada hatalı ürün ise geri iade kabul edilmektedir)
Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.

KAMPANYALI ÜRÜNLERİ İADE EDEBİLİR MİYİM?

İptal yada iade edeceğiniz ürün iade olduğu halde kampanya koşullarını sağlıyorsanız iade edebilirsiniz ve kampanya avantajları devam eder.
İptal yada iade sonrası siparişte kalan ürünler kampanya şartlarını sağlamaya yetmiyorsa kampanya iptal olur. Ücret iadesi kampanyanın indirimi düşülerek gerçekleştirilir.
Örnek: Ücretsiz kargo kampanyasında belirtilen kampanya tutarının altında kaldığınızda iadeniz kargo ücreti düşülerek gerçekleştirilir.

KARGO FİRMASI İADE GÖNDERİMİ ALMAYA GELMEDİ NE YAPMAM LAZIM

Kargo firmaları kurye operasyonunu günlük olarak düzenlemekte olup, ürün gönderim işlemleriniz için günlük olarak kurye talebi iletmeniz gerekiyor. Kargo firmasına kurye talebi ilettiniz ve kargo firması iadenizi almaya gelmediyse, bir sonraki gün tekrar talep iletmelisiniz.

NASIL İADE OLUŞTURURUM

  1. Hesabınızda oturum açın
  2. Hesabım menüsünden tamamlanan siparişler bölümünü giriş yapın
  3. Açılan sayfa da ilgili sipariş numarasına tıklayarak siparişin açılmasını sağlayın
  4. Açılan sipariş sayfasında İade ve değişim bölümünden işlem türünüzü seçin
  5. Aynı üründen birden fazla satın aldıysanız iade edilecek ürün adedini de seçmeniz gerekir.
  6. İade nedenini belirtin ve iade talebi oluşturun.

 
İPTAL VE İADE TALEPLERİMİ NASIL TAKİP EDEBİLİRİM

  1. Hesabınızda oturum açın.
  2. Hesabım menüsünde yer alan iade talepleri sekmesini tıklayın
  3. Açılan yeni sayfada sipariş iptali ile ilgili durum ve detaylara ulaşabilirsiniz.

Siparişiniz ile ilgili her tür geri bildiriminizi Malakan peynircilik Danışma Hattı’na 0474-212-19-09 iletebilir ve destek alabilirsiniz.